درگذشت استاد ارجمند، جناب آقای دکتر محمد رخشان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۷ |  
استاد دکتر محمد رخشان تخصص پاتولوژی کلینیکال و آناتومیکال و دوره هماتوپاتولوژی را دردانشگاه پیتسبورگ امریکا و دوره ایمونوپاتولوژی را در دانشگاه هاروارد گذراندند و مدتی نیز در دانشگاه پیتسبورگ در سمت هیات علمی مشغول به کار بودند.
استاد در تیرماه ۱۳۵۵ قصد وطن کرده در دانشگاه شهید بهشتی بصورت تمام وقت مشغول خدمت شدند و آموزش دانشجویان رشته های مختلف علوم پایه پزشکی، دانشجویان پزشکی و دستیاران پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و سال ‌ها تدریس به دانشجویان دانشگاه قزوین که تحت پوشش دانشگاه شهید بهشتی بود را با شور و علاقه فراوان انجام دادند.
در شروع به کار بیمارستان طالقانی بخش کلینیکال پاتولوژی آن را راه‌اندازی نموده و خود برای ادامه خدمت به بیمارستان لقمان حکیم رفتند (دلیل انتخاب بیمارستان لقمان واقع بودن در جنوب شهر تهران و نیز مراجعین فراوان بود.) و تا آخرین روز خدمت در آنجا ماندند و حتی شش ماه پس از بازنشستگی در سال ۱۳۸۹ نیز به طور رایگان در آن بیمارستان به خدمت ادامه دادند و صمیمانه و بی‌دریغ با همکاران در اقصی نقاط کشور در زمینه تشخیصی همکاری می‌نمودند.
ایشان همچنین سال ها مدیر گروه پاتولوژی و عضو هیات ممتحنه بورد پاتولوژی بودند. برگزاری خستگی ناپذیر اسلاید سمینارهای هفتگی برای دستیاران  پاتولوژی درطی این سال‌ها، تالیف در زمینه  هماتولوژی و نظارت رایگان بر ترجمه کتب مرجع دانشجویان اعم از پاتولوژی، بافت شناسی، جنین شناسی و ....از  آثار ایشان است.
فقدان استاد محمد رخشان ضایعه بزرگی برای پاتولوژی و طب ایران است.
درگذشت این استاد فرهیخته را به جامعه پاتولوژیست‌های ایران، خانواده معزز ایشان به خصوص فرزند برومندشان دکتر آزاده رخشان تسلیت عرض می‌نماییم.


کلیپ تجلیل از مقام استاد دکتر محمد رخشان
 

 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 141 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی آسیب شناسی ایران می باشد.           برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق