ایمونوتراپی، امیدی تازه برای درمان سرطان‌های لاعلاج/ ۹۰ درصد مبتلایان به سرطان ریه سیگاری هستند

 | تاریخ ارسال: 1397/10/5 | 

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، پیام آزاده دبیر علمی سومین کنگره بین المللی کلینیکال و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال هنکولوژی ایران اظهار کرد: ایمونو تراپی شیوه درمانی پیشرفته برای درمان سرطان‌های لاعلاج و چشم انداز روشنی برای درمان سرطان‌های پیشرفته‌ایی مانند کلیه، کبد، ریه و ملانوم است.
این متخصص سرطان افزود: برخی از بیماران سرطانی که با شیمی درمانی، پرتو درمانی و جراحی درمان نمی‌شوند با این شیوه درمانی پیشرفته می‌توان معالجه کرد.
وی با اشاره به اینکه موفقیت این روش خیلی بیشتر ازشیوه‌های درمانی موجود است، گفت: این روش سبب مهار برخی از سرطان‌های پیشرفته می‌شود و آخرین دستاورد برای مقابله با برخی از سرطان‌های پیشرفته است.
 
تاثیرگذاری ایمونوتراپی بر بدن
آزاده ادامه داد: ایمونوتراپی سبب از بین رفتن سلول‌های سرطانی بدون آسیب به سایر نقاط بدن می‌شود و در این شرایط رادیوتراپی و شیمی درمانی هم کارایی بیشتری خواهند داشت.
این متخصص سرطان، دارو‌های ایمنونوتراپی را بسیار پیشرفته اعلام کرد و افزود: این شیوه درمانی هم اکنون در ایران هم انجام می‌شود.
وی سیگار را مهمترین عامل ابتلا به سرطان‌ها اعلام کرد و گفت: کشنده‌ترین وسیله‌ای است که به دست انسان ساخته شده، دخانیات است.

مردم از علت اصلی ابتلا به سرطان غافل شده‌اند
آزاده افزود: مردم آلودگی هوا و پارازیت به عنوان عامل ابتلا به سرطان‌ها می‌دانند و از این موضوع نگران هستند، اما مهمترین عامل ابتلا به این بیماری‌ها دخانیات است که از آن غافل هستند.
وی ادامه داد: فرد سیگاری هم خودش و هم خانواده و اطرافیان خود را در معرض ابتلا به سرطان‌ها قرار می‌دهد.
این متخصص سرطان با اشاره به اینکه برخی از سرطان‌ها براثر مصرف سیگار بروز پیدا می‌کنند، اظهار کرد: ۹۰ درصد بیماران سرطان ریه، سیگاری هستند.

راه پیشگیری از ابتلا به سرطان
آزاده با اشاره به اینکه ۵۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند، گفت: استفاده نکردن سیگار و قلیان، مقابله با چاقی، استفاده از رژیم غذایی سالم و ورزش کردن را از عوامل جلوگیری از ابتلا به سرطان‌ها است.


کلیدواژه ها: ایمونوتراپی | سرطان | درمان |CAPTCHA

دفعات مشاهده: 455 بار   |   دفعات چاپ: 102 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی آسیب شناسی ایران می باشد.           برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق